Knihovnomilové vyšli protestovat do ulic, hodí primátor zpátečku?

Most má knihovnu. Most má ale taky kulturní dům Repre, kam mostecký establishment hodlá pustit přeobrovské peníze. Zatím se investice jeví na půl miliardy korun, za kterou by se Repre mělo opravit. Jenže co do něj? Kdo zachrání pověst kulturního domu, aby po astronomické investici nebylo v Repre stejně jako teď pusto a prázdno? Tak se vsadí na jistotu. Což tam přestěhovat knihovnu? Blázvivý nápad nebo dobrá idea? Nikdo zodpovědně nedokáže říct. Radnice stojí za svým a osvícený nápad velebí všemi směry.

Jenže je tu jěstě lid,  kterému se  stejně jako politikům od Pirátů a Zelených stěhování knihovny do Repre ani za mák nelíbí. Tak vzali ti lidé spolu s Piráty a Zelenými spravedlnost do svých rukou. Shromáždili se před knihovnou a z kartonových transparentů vyslaly mostecké vládě jasný si signál. Proti stěhování knihovny koluje Mostem i petice, kterou parafovalo už přes tisíc lidí. Co mosteckou knihovnu čeká se uvidí. Zastánci toho, aby knihovna zůstala tam kde je, mají velké odhodlání a určitě se jen tak nevzdají. Záleží na tom, jestli hroší kůže mostecké vlády je fakticky tak tvrdá, jak se mezi lidmi v Mostě říká. Nebo hodí mostecká radnice v čele s primátorem zpátečku a knihovnu nechá tam kde je. To druhé ale tak zatím nevypadá…..

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Napsat komentář