Kdo nechce cirkus v Mostě, ať zvedne ruku!

Mostecké hnutí ANO rozbaluje další téma do pranice. Necháme v Mostě bivakovat cirkusy – ano či ne? Toť otázka na sociální síti ANO pro veřejnost i naší politickou reprezentaci. Až nastane pro ANO správný čas, kolem budoucnosti cirkusového šapitó bude v Mostě asi rušno. Prozatím ANO na větší kampaň kolem zákazu cirkusů v Mostě nemá čas, neboť se aktuálně zabývá cirkusem na Letné. Soudě podle rozpravy na facebooku mosteckého ANO bude po spuštění veřejné ankety (petice?) veselo a lid mostecký se rozdělí na dva tábory. V každém případě, vězte, o co mosteckým „Babišovcům“ jde:

Cirkusy v Mostě?
I to je téma, které často rezonuje naším městem a nejsme zdaleka jediní. Například ve Znojmě uspořádali anketu, ve které se zeptali svých obyvatel, zda ve svém městě chtějí nebo nechtějí cirkusy. Výsledkem této ankety bylo, že se přestal pronajímat pozemek vhodný k těmto účelům. A ke Znojmu se postupně přidávají další města jako je Záhřeb a anketa nyní probíhá v Brně. Pojďme se přidat k vyspělým městům, které nepodporují tento styl „zábavy“.
Pojďme si uvědomit, že biče, náhubky, klece a řetězy svědčí o nedobrovolnosti vykonávat některé úkony. Většinu svého života tráví tyto zvířata v klecích, čímž jsou potlačeny jejich přirozené instinkty, jako je běhání či lovení. Například tygr má ve svém přirozeném prostředí teritorium okolo 70 km2 a během svého života ujde více než 2000 km…. Jak velmi se klec v cirkuse přibližuje k těmto číslům? Zajímalo by nás tedy, jestli by v našem městě byl zájem o takovou anketu, která by mohla probíhat na několika místech (turistické centrum, knihovna) kde by lidé po předložení OP vhodili do schránky svou volbu. V této anketě by bylo možné hlasovat již od 15 let.
Uvědomme si, že pro zvířata není cirkus zábava!

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Napsat komentář