Šikana u strážníků? Ale jďete, je to zábava!

Na facebookovém profilu Adama Komendy, který hájí v mosteckém zastupitelstvu barvy Pirátů a Zelených Most, se objevil zajímavý příspěvek. Týká se údajné šikany v řadách mostecké městské policie. O tom, že u mosteckého strážnictva se „dějou věci“ není žádné tajemství. Městskou policii řídí už pomalu každý, kdo má na strážnici díru do ……. a o chabých schopnostech současného šéfa Jaroslava Hrvola (shodou okolností bratra náměstka primátora Mostu Marka Hrvola) nemluvě. Problémy na mostecké strážnici se sice drží pod pokličkou (kterou budou muset za chvíli vyměnit za pořádnou poklici), sem tam něco unikne. A co uniklo tentokrát? Čtěte řádky převzaté z Fb zastupitele Adama Komendy.

Začalo to dopisem
Občan Mostu Petra K, mě poprosil o pomoc a napsal mi na mojí zastupitelskou mailovou adresu. Upozornil mě na údajnou šikanu v řadách městské policie. Konkrétně napsal toto:
Dobrý den, obracím se na Vás. Strážníci městské policie Most v pracovní době na služebně chytili svého kolegu a násilím proti jeho vůli mu do čista oholili hlavu. I přesto, že se na ně strážník stěžoval řediteli městské policie i primátorovi tak se nic neděje a oholený strážník je nucen politickou zvůlí od policie odejít. A to není jediný případ šikany u této složky. Přičemž v rámci vysoké nezaměstnanosti to raději zaměstnanci městské policie přehlížejí a nebrání se.
S pozdravem
Petr. K
Co bylo dál?
Výše uvedené jsem přečetl na zastupitelstvu a poprosil primátora Paparegu a ředitele městské policie Ing. Jaroslava Hrvola o vyjádření. Primátor tvrdil, že o tom nic neví, ředitel městské policie však potvrdil, že daný případ se skutečně stal, mělo se však jednat o uzavřenou sázku, to však z mailu občana Petra K nevyplývá.
Výše uvedené informace rozhodně nepovažuji za vtipnou anekdotu, pokud je to skutečně tak a šikanovanému strážníkovi primátor ani ředitel městské policie nepomohl a nakonec musel od policie odejít, tak to může ukazovat na vážné problémy v městské policii, myslím, že výše uvedené by mělo být řádně prošetřeno. Prosím lidi, kteří o tomto případu, či jiných případech možné šikany v městské policii ví, aby mi neváhali napsat, nebo zavolat na číslo 731 698 142, rád pomohu. Jako zastupitel taktéž rád pomohu s i ostatními problémy, které vás jako občany města mohou trápit.
S pozdravem, pirátský zastupitel Adam Komenda

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Napsat komentář