Pane primátore, odejďete!

Ve čtvrtek 7. června ráno, přesně v 7.44 hodin rozeslali „Rybovci“ (rozumějme lidé ze Sdružení Mostečané Mostu) všem dostupným místním médiím tiskové prohlášení:
„Primátore Paparego, odejděte!“. Prohlášení doputovalo i do Kauzy Sever. Narozdíl od ostatních pokakaných novinářů, kteří ze zjevných vlezprdelkovských důvodů zprávu nepublikovali, ji v plném znění otiskujeme. I přesto, že z odvolávání primátora se stává stejný kolorit, asi tak jako Strážnické slavnosti.
Kauza Sever trpělivě čekala, jak se primátor a jeho rádobyrádci k nedávno vznesenému požadavku na svolání mimořádného zastupitelstva k mimořádné situaci postaví, protože chapadla ghetta se šíří do všech čtvrtí města nebezpečnou rychlostí. Není žádné překvapení, že s papírem, který „Rybovci“ na radnici poslali, si všehoschopní utřeli to, čím každý den radostně usedají na své (zatím) výnosné židle. Možná by to místo papírů a výzev příště chtělo starý, dobrý bič!

TAK, A TADY TO JE:

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ SMM

Primátore Paparego, odejděte!

Kluby zastupitelů Sdružení Mostečané Mostu a hnutí ANO 2011 požádaly dne 28. května 2018, respektive 30. května 2018, prostřednictvím předsedů klubů Ing. Luboše Pitína a Ing. Bereniky Peštové primátora statutárního města Mostu Mgr. Jana Paparegu o svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva města Mostu.
Hlavním bodem programu měla být úprava opatření obecné povahy „Vyhlášení míst ve městě Most se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. Navrženo bylo: vyhlásit sociálně vyloučenou lokalitou celé město Most. Důvodem k vyhlášení byla snaha zastavit nežádoucí jevy typu zneužívání sociálních dávek, zastavení obchodu s chudobou, zamezení migrace nepřizpůsobivých obyvatel v rámci města i do města a zahájení opravdového řešení neúnosné cikánské problematiky na území města. Rozhodnutí mělo následovat podobný počin měst Kladna a Ústí nad Labem.
Reakce primátora Paparegy je doslova šokující. Ve svém dopisu ze dne 1. června 2018 suše sděluje, že se domnívá, že v požadavku předaném oběma předsedy klubů zastupitelů není zcela prokazatelné, že se jedná o žádost všech 15 zastupitelů obou klubů. Dále sděluje, že vychází z komentovaného znění paragrafu 93 zákona č. 128/2000 Sb., podle kterého ale zákon výslovně nestanoví, jakou formu má taková žádost mít. Pomíjíme to, že podání žádosti stanoví paragraf 92 – a ne paragraf § 93, na který se právník Paparega odkazuje. Alarmující je ale to, že primátor svým postojem opět porušil zákon o obcích č. 128/2000 Sb. Na základě žádosti obou klubů zastupitelů je povinen mimořádné zasedání zastupitelstva svolat!
Současně jsme obdrželi druhý dopis, který poručil primátor vypracovat odboru správních činností Magistrátu města Mostu. V tom se sděluje, že nejsou naplněny dvě podmínky pro podání žádosti o vyhlášení sociálně vyloučené lokality na celém území města Mostu nebo na jeho všechny části zahrnující všechny bytové domy. První podmínkou je, že se musejí identifikovat místa, a druhou, že se musí odůvodnit sociálně nežádoucí jevy v nich. Zcela skandální je konstatování magistrátu v závěru, citujeme: „ …navíc vyhlášení opatření obecné povahy na celé území města by mohlo zavdat příčinu k jeho zrušení pro zjevnou absenci proporcionality opatření ve vztahu k situaci ve městě, čemuž obyvatele města nechceme vystavovat“. Ve věci magistrát odmítá dál jednat.
Pro primátora Paparegu není stav ve městě Most dostatečně alarmující na to, aby se jím vůbec zabýval. Je mu naprosto jedno, jak obyvatelé Mostu žijí a s čím se musejí potýkat. Nemá nejmenší zájem řešit každodenní problémy Mostečanů. Pro zašlapání jakékoliv iniciativy, která by chtěla problémy s nepřizpůsobivými skupinami obyvatel města řešit, neváhá i porušit zákon!
Vyzýváme proto primátora Paparegu, aby pro nekompetentnost, opakované porušování zákona o obcích a hlavně pro neustálé poškozování zájmů běžných občanů, obyvatel statutárního města Mostu odstoupil ze své funkce.

Klub zastupitelů
Sdružení Mostečané Mostu (SMM)

 

 

 

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

4 komentáře

 1. Pepa - Nový Chánov

  15.6.2018 - - Odpovědět

  Vážení zastupitelé, nechte postavit nové holobyty v Mostecké části města Mostu – VTELNO, pro naše spoluobčany a budete koukat jaké budou reakce zastupitelů, kteří ve Vtelně bydlí.A bydlí jich tam dost. Tento návrh by se měl objevit v novém volebním programu, kterékoliv strany a volby v Mostě vyhraje.

   
  • Anonym

   15.6.2018 - - Odpovědět

   Pepo z Nového Chánova dej si pár facek a nezáviď klid lidem bydlícím ve Vtelně. Pokus nacpat sem přivandrovalce a cizáky už tady jednou byl a naštěstí nevyšel. Pokud jsi opravdu z Chánova tak zvedni zadel a zařiď si lepší a klidnější bydlení.

    
 2. Jaroslav Beneš - Dotaz

  15.6.2018 - - Odpovědět

  Dobrý den, primator reagoval myslím minuly týden celkem dlouhou zprávou. Která se objevila na FB. Jinak jsem nezaznamenal, ze by ji někdo převzal a zveřejnil. Zveřejníme ji zde take? Nebo patříte mezi ty novináře, které zminujete zde ve vašem článku. Diky za odpověď.

   
 3. RockyJuicy - Pane primátore, odejďete! | Kauza Sever

  22.6.2018 - - Odpovědět

  I often visit your site and have noticed that you don’t update it often.
  More frequent updates will give your page higher authority & rank in google.
  I know that writing content takes a lot of time, but you can always help yourself with miftolo’s
  tools which will shorten the time of creating an article to a
  couple of seconds.

   

Napsat komentář