Dají politici ředitel knihovny padáka?

Na Radě města Mostu být dnes  8. února odvolaný ředitel knihovny Most Tomáš Ondrášek. Zpráva už se šíří městem a po sociálních sítích. Komu a jak šlápl tento kreativní hoch, který z nudné knihovny vykřesal atraktivní kulturní místo, na kuří oko? Že by příliš strkal zvědavý nos kam nemá? Setnutí hlavy páně Ondráška má jistě svůj pádný důvod, i když neschopnost to (viz. pestrá činnost knihovny) asi není. Dějí se to divné věci, za vlády pana primátora Paparegy – letitý ředitel, který zažil a přežil dva předešlé primátory (tak dlouho řediteluje) zčista jasna nevyhovuje – pročpak asi? Můžeme zatím jen hádat. I když…..blíží se nákladná rekonstrukce Repre a ruku v ruce s ní stěhování knihovny. Že by se pan ředitel moc zajímal? Údajně se prý zajímá a to prý pana primátora znervózňuje. Jak jinak si vyložit, co se má na čtvrteční radě odehrát?
Možná pochybil ředitel v řízení, ekonomice, v personální otázce…. Jenže se ale někomu zodpovídá, někdo ho kontroluje, řídí a někdo měl určit pravidla a ta vyžadovat. Určil a vyžadoval taková někdo? Pokud radní ve čtvrtek ředitele Ondráška odvolají, vyvolají velké pochybnosti o vlastní kompetentnosti a knihovnu odsoudí k pouhému půjčování knih.

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

12 komentářů

 1. Anonym - Výborný ředite

  8.2.2018 - - Odpovědět

  Tomáš Ondrášek je skvělý ředitel, udělal z knihovny místo se zajímavými akcemi ,kam rádi chodíme. Nevím, proč by měl primátorovi vadit. Otevřel knihovnu dalším lidem, kteří si nechodí jen půjčovat knihy, ale hledají kvalitní zábavu.

   
 2. Anonym - Knihovna Most

  8.2.2018 - - Odpovědět

  Nechápu, komu ředitel knihovny vadí ? Jediné místo kulturního dění v Mostě (vernisáže, koncerty,výstavy , setkávání se s osobnostmi Mostecká , atd.díky za to vše ) snad zvítězí zdravý rozum

   
 3. Vlasta Tichá - Pan Ondrášek

  9.2.2018 - - Odpovědět

  Za roky plodné spolupráce jsem tajnou ctitelkou a obdivovatelkou pana Ondráška.

   
 4. Nikola Balabanov - odvolaný ředitel knihovny Most Tomáš Ondrášek

  9.2.2018 - - Odpovědět

  Znam pana Tomáše Ondráška jiz mnoho let. Je mi smutno.
  Dostavam pocit nespravedlnosti a tmy. Vzpomel jsem si na knihu:
  Temno od Aloise Jiraska.
  Doufam, ze se doba tmy do Ceske Republiky nevraci!
  Preji Tomáši do noveho profesionalniho zivota radost, uspech i stesti.
  Mestu Most preji vice stesti s politiky a i nadale kulturu.

   
 5. Zdeněk Thoma - Odvolání úspěšného ředitele

  9.2.2018 - - Odpovědět

  Pane Ondrášku,
  asi jste moc vyčuhoval, to nemají nýmandi rádi! Děkuji Vám za všechny ty úžasné literární pořady a koncerty, i za tu mravenčí práci s půjčováním knih. A také děkuji za zorganizování mých fotografických výstav z Asie Den na čajových plantážích a Chuť čaje=chuť zenu v roce 2009.
  Zdeněk Thoma – fotograf, publicista

   
 6. Soňa Grundová - Ad Odvolání..

  9.2.2018 - - Odpovědět

  Pan Ondrášek měl dostat Cenu Mostu a ne odvolání.Děkuji mu za všechno, co pro nás, pravidelné návštėvníky, dokázal udělat. Tímto počinem se Most dále propadá do kulturního vakua..Přeji mu hodně štěstí. Grundová

   
 7. Tomáš Ondrášek - Dvě připomínky

  9.2.2018 - - Odpovědět

  Dovolím si dvě připomínky:
  1/ Slovu „pochybil“ v předposledním odstavci sluší víc měkké i.
  2/ na zjištění stavu řízení, ekonomiky a personálních otázek vyslal magistrát na podzim minulého roku do knihovny audit, který trval dva měsíce a stál téměř 200 000 Kč. Výsledek ale dodnes nebyl zveřejněn. Že by audit dopadl pro knihovnu příznivě? Že by se na odvolání musel najít nějaký jiný důvod?

   
 8. Milan Rybák - Ad odvolání

  10.2.2018 - - Odpovědět

  Co k tomu říct. Jeden vlivný „Mostečan“ mi kdysi k mému odvolání z CVČ řekl :“… ber to pozitivně a raduj se z toho, žes mohl tu práci dělat 19 a půl roku a neřeš to, žes ji nedělal těch roků 20.“ Já vím, naštve to, přijde to líto, hledají se odpovědi na otázky… PROČ?…
  Čas to vyřeší, lidi zapomenou, budou mít jiné starosti, jen ty, Tomáši budeš vědět, že jsi dělal, co jsi cítil, co jsi chtěl, co tě bavilo a bojoval sis za svou pravdu. Odešel jsi s hlavou nahoru a neporažen,jen odvolán. Odvolat je právem všech zřizovatelů a odvoláných již bylo a ještě bude hodně. Je někdy lepší být odvolán než být přesvědčen.
  Historie dokazuje, že vlastní cesta je vždy méně pohodlná než cesta vyznačená a tradiční. Někteří „netradičníci“ byli i upálení, ty jsi byl jen odvolán. Tak to ber.
  Co říct na závěr? Snad jen to, že za 15 let služby občanům Mostu, mohl ten odchod být citlivější. Člověk pak do důchodu odchází takový uspokojenější. Jenže úředník city nezná. On zná jen zákon, vyhlášku, nadřízeného,… a zpívá píseň toho, kdo mu dává chléb. A i to je práce. Já bych jí ale dělat nechtěl, to jsem byl raději taky odvolán. Čau Milan

   
 9. karaokeb - Vše se musí rychle stihnout - volby se blíží!

  12.2.2018 - - Odpovědět

  A bude hůř, blíží se volby a peněz na účtech města je mnoho.Tam nesmí zůstat, to bude teprve fofr.Kdo bude nový ředitel knihovny? Je to fakt trapné a šílené!

  Vás volit tedy nebudeme!!!!

   
 10. Soukupová - Velký smutek

  12.2.2018 - - Odpovědět

  Dobrý den, pana Ondráška jsem osobně viděla jen jednou, ale nadchl mě jeho záběr v kulturní činnosti a jestli jsem něco na Mostecku sledovala a navštívila, byly to akce knihovny. Nechápu jak dokázal sehnat tak kvalitní hudebníky a zajistit tak zajímavé akce. Myslím, že by radní města měli jasně vyjádřit proč ředitele odvolávají, aby byl všem jasný důvod.

   
 11. Svědomí - HNUS A ŠPÍNA

  12.3.2018 - - Odpovědět

  Vládne špinavá,zkorumpovaná svoloč. Na co tam asi jsou ??? Jen kvůli obohacení. Dneska nikoho nic nezajímá, jen profit. Most je prolezlý špínou a korupcí. VŠUDE SE JENOM KRADE A DOHAZUJE ZNAMÝM !!! Pan ředitel může udělat z Mostecké knihovny nejlepší knihovnu v ČR, když se potřebuje místečko pro kamaráda jde všechno stranou a LIDI NIKOHO NEZAJÍMAJÍ. HLAVNÍ NENÍ SPOKOJENOST OBYVATEL, HLAVNÍ JE POSLUŠNOST VŮČI VEDENÍ! Jestli lidi budou a nebo nebou chodit do knihovny, popravdě to vedení nezajímá!! Jen se divím že to tu stále někoho překvapuje.

   
 12. HoPla - Odpověď odpovědného

  15.3.2018 - - Odpovědět

  Proč už není ředitelem?

  Stavěl se nám drze, čelem!
  Myslel, že ho nesemelem…
  Nehýčkal dost naše ega,
  nechápal, že jde o mega.

  Všechno pro Most!
  Paparega

   

Napsat komentář