Alena Dernerová raději změnila barvu

dernerova-nezavislaNikoliv za Severočechy.cz, nýbrž za téměř neznámou neparlamentní stranu Spojení demokraté – nezávislí kandidáti bude v opakovaných senátních volbách na Mostecku kandidovat lékařka Alena Dernerová. Ta sice vyhrála říjnové hlasování, když ve druhém kole na hlavu porazila kandidáta ČSSD Jiřího Šlégra, avšak nejvyšší správní soud nakonec volby zrušil, neboť Magistrát města Mostu chyboval, když nerespektoval zákonný podnět zmocněnkyně Severočechů.cz Hany Jeníčkové a nezrušil samotnou kandidaturu Aleny Dernerové. Nyní tedy dětská neuroložka změnila plášť a do senátních voleb jde ve zcela jiných barvách. Co ji k tomu vedlo? Prý obava, že kdyby opět kandidovala za Severočechy.cz, mohlo by dojít k dalšímu napadení voleb. Nabídek prý měla více, nakonec se rozhodla pro malou neparlamentní stranu. Uvidíme, zda i v převlečeném plášti obhájí své senátorské křeslo, nicméně vzhledem k její popularitě lze opět očekávat drtivé vítězství. Tak či onak, Severočeši.cz budou díky svým vnitrostranickým hádkám v dalším volebním období bez senátora.

Opakované senátní volby proběhnou na Mostecku ve dnech 27. a 28. ledna, o týden později by se konalo případné druhé kolo. Kandidáty nakonec postavilo devět uskupení, což je o dvě více než v říjnu. Za ČSSD to bude opět hokejista Jiří Šlégr, za ODS Libuše Hrdinová a za KSČM Josef Nétek. Nově se o post senátora uchází ANO s ředitelem základní školy Romanem Zieglerem a TOP 09 se stavebním inženýrem Zbyňkem Vodákem. Kandidáty dále postavily Řád národa (že by opět Jiří Maria Sieber?), Strana zdravého rozumu a Starostové a nezávislí. Konkrétní jména ještě magistrát coby registrační úřad ještě nezveřejnil, učiní tak až po vylosování volebních čísel. Naopak již nekandiduje DSSS, která na podzim nasadila Otu Zarembu a nyní uvažovala o svém předsedovi Tomáš Vandasovi.

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Napsat komentář