Autodrom Most: Která petice vyhraje?

truckKolem mosteckého autodromu se strhl petiční kolotoč. Na jedné straně jsou občané, kterým vadí hluk ze závodního kruhu, na straně druhé fanoušci motoristického sportu. Ti první již předali vedení města petici, v níž upozorňují na překračování hygienických limitů a nemožnost klidného žití v blízkosti okruhu, ti druzí spustili na začátku srpna na internetu podpisovou akci za zachování závodiště (připojil se k ní i známý závodník Tomáš Enge). Předsedou petičního výboru je přitom technický ředitel autodromu Pavel Pech, který tak samozřejmě hájí svoji kůži. Regulace motoristických akcí, které se v Mostě konají, by podle něj mohla vést až k uzavření okruhu, což by znamenalo nejen konec populárních závodů, jako je například Czech Truck Prix, ale i propuštění čtyř desítek zaměstnanců. Jenže také druhá strana má silné argumenty a podporu v legislativě chránící zdraví obyvatel. Spolek Zdraví pro Most navíc upozorňuje, že za uplynulých osmnáct měsíců autodrom nerealizoval žádná slíbená protihluková opatření (prý se teprve zpracovává odborná studie). A autodrom hlučný opravdu je, a to nemusíte bydlet v přilehlé Souši – své o tom určitě vědí i pacienti nedalekého hospicu nebo nemocnice, často bývá rachot silných motorů slyšet i v centru města. Na čí stranu se nakonec přikloní vedení mostecké radnice?

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Vladimír Novotný - Autodrom Most: Která petice vyhraje?

    22.8.2016 - - Odpovědět

    Dobrý den. Jsem přesvědčen,že se vedení mostecké radnice nepřikloní na žádnou stranu.Politika vedení města je v této problematice neutrální-nikoho nenaštvat a všechno „vysedět“. Komunální volby jsou ještě daleko a na dodržování zákona má v tomto případě přece dohlížet Krajská hygienická stanice. A ta když naměří překročení hlukových limitů, tak pokutu udělí „již za deset měsíců“!
    Novotný Souš.

     

Napsat komentář