Bláboly poslance Bronislava Schwarze

Od našeho čtenáře J.D. jsme obdrželi níže uvedený příspěvek – zveřejňujeme beze změn.
Redakce KauzaSever …

K velkému překvapení jsem se dočetl, že J. Zelenka „… Platí za úspěšného podnikatele, mecenáše a také regionálního politika“. Je vidět, že soustavné opakování lži přináší ovoce. Zelenka je zbohatlík, který v průběhu 90-tých let minulého století i začátkem tohoto století, intrikami, úplatky a pomluvami ovládl údržbu v Chemopetrolu v Záluží u Litvínova. Konkurenci podlým přístupem nemilosrdně likvidoval. Později, když jeho kamarádíčkové po změně vlastníků odešli, svoji údržbářskou firmu prodal za několik set milionů korun ( zpočátku tvrdil, že prodal za 400 milionů korun, dnes tvrdí, že prodal za 1 miliardu korun. Nu což, za dva roky to budou určitě 2 miliardy). Před osmi lety se vrhnul na komunální politiku a využil Sdružení mostečané Mostu pro své cíle. Volby vyhráli Mostečané Mostu, domluvili se s komunisty a úspěšně vládli městu. Zelenka údajně nechal podat asi 10 trestních oznámení na předchozí městskou vládu v čele s primátorem Vladimírem Bártlem, přičemž se pochopitelně nic nestalo, neboť jeho oznámení neměla hlavu ani patu. V  roce 2010 Sdružení Mostečané Mostu získalo víc jak 50 % hlasů při volbách.   Hnutí Severočeši.cz, kde většinu členstva tvořili členové Sdružení Mostečané Mostu, v krajských volbách byli dost neúspěšní a to především zásluhou arogantního a zlostného jednání Zelenky. Za vlády tzv. Svazáků č. 1 Zelenka hájil jenom své podnikatelské zájmy. Magistrát města Mostu velice „výhodně musel“ prodat prosperující garáže po rekonstrukci tomuto tzv. regionálnímu politikovi. Později opět asi zcela náhodou za výhodnou cenu magistrát prodal bývalé sídlo městské policie. Tento tzv. komunální politik prosadil, že tzv. „úklid“ kolem baráků v Chánově prováděl jeho oblíbenec cikán Tomko, který byl ale současně největším lichvářem v Chánově, který vlastně půjčoval „vydělané“ peníze z města. Zelenka svému kamarádovi a chráněnci podnikateli Junkovi, který vpodstatě vybydlel a zdevastoval Repre, dva roky před vypršením smlouvy na pronájem hradu prodloužil smlouvu na 20! let. Zákonodárci Dernerová, Schwarz a Vozka hájí jenom zájmy Zelenky. Je komické číst Schwarzovy bláboly  na Aktuálně.cz z 23.3.2015 (Rozhovor s B. Schwarzem č.1) Schwarz v uvedeném rozhovoru není upřímný, ale projevuje se jako hlupák, když uvádí, že Zelenka je jeho i Vozkovým asistentem jenom proto „…že má kontakty s Babišem“. Zelenka je asistent – pomocník jenom proto, aby své „nadřízené“ Vozku, Dernerovou a Schwarze mohl vodit jak to sám uzná vhodné. Schwarzův (zcela typický) blábol o vybavení Zelenkova objektu WC a tedy důvodu, proč tam jsou a platí mu poslanci a senátorka nejvyšší nájem za státní peníze  je hloupý nesmysl, stejně jako Schwarz sám. V mosteckých podmínkách totiž ve všech objektech, které mohou být pronajaty pro tyto zákonodárce, jsou kuchyňky, sociální zařízení i zasedací místnosti naprosto běžnou záležitostí a za menší peníze.

Dalším, velice zábavným rozhovorem Schwarz občany Mostecka obšťastnil na Aktuálně.cz  ze dne 25.3.2015. (Rozhovor s B. Schwarzem č.2). Zelenka je popisován jako místní mecenáš. Tento výstavní exemplář “poctivosti” nikdy nic neudělal nezištně. Naopak, zásadně ze všeho, a to bezohledně, dokáže ždímat peníze pro sebe. Schwarz lže jako když tiskne, když tvrdí, že se se Zelenkou zná 20 let. Taktéž se pochlubil, vlastně lhal, že umí arabsky. Většinou je pravda, že všechno, do čeho se pustí, se mu povede. Chová se jako na dobytém území. Nečiní mu problém jít přes mrtvoly, pomlouvat, intrikovat, bezohledně vymýšlet, urážet a ponižovat. Žertem osudu je i to, že zrovna při návštěvě redaktora v kanceláři Schwarze byl u něho exposlanec Tancoš. Proč se Schwarz nepochlubil, že se o exposlanci výsměšně vyjadřoval a vyjadřuje? „Zelí“ se o Tancošovi vyjadřuje jako o nedoučeném cikánovi bez maturity. Schwarzovo tvrzení, že „Zelí ty peníze nepotřebuje“ je na hranici politické debility. „Regionální politik“ Zelenka peníze přímo miluje a udělá kvůli nim cokoliv. Nu což, říká se: „ Podej volovi klíče od záchodu a ovčané se ani nevys“….(pro méně chápavé-nevykakají) bez Zelího souhlasu“.

Mediální výstupy senátorky Dernerové lze přirovnat jenom ke kabaretu. Téměř nic neplatí, co tvrdila. Např. v článku z 12.11.2014 v Parlamentních listech (Rozhovor se senátorkou A. Dernerovou) velmi vážně sděluje, že trend rozvoje klientelistických skupin se oslabuje. Je vidět, že hájí nepravdivý názor. Celá komunální politika tzv. Svazáků č. 2 je založena na klientelismu. Stačí se podívat jak Zelenka prosadil do orgánů městských společností osoby, které za svoji loajalitu k němu, jsou nadstandardně odměňovány. V podstatě si Zelenka „koupil“ komunistické poslance. Ti jsou připraveni za krásnou odměnu mu všechno odkývat. Je neuvěřitelné, že za jednatele městského divadla nechal Zelenka zvolit městskou radou vyčpělého a vyhaslého V. Hofmanna (člena ODS), který má za nic odměnu měsíčně 48 tisíc Kč!!! To je ročně 576 tisíc Kč, za volební období cca 2,3 milionu Kč. K tomu pochopitelně využívá kancelář, spojovací a komunikační prostředky, počítač, dopravu. Proč asi? Předtím tuto funkci jednatele vykonával ředitel divadla Jiří Rumpík a to za 8 tisíc Kč měsíčně!!! V orgánech společnosti města jsou zvoleny osoby, které nejsou ani poslanci, nejsou občany města Mostu, dokonce nejsou ani odborníci. Šlo o to, aby se odměnili věrní Zelenkovi z jiných obcí Ústeckého kraje z veřejných prostředků města Mostu. atd. Tak jak je to, vážená paní senátorko Dernerová, s tím klientelismem?

J.D.

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Alexandr Rovný - Banditismus poslance Schwarze

    3.6.2015 - - Odpovědět

    je velkou zátěží pro ANO.Zatím i média mlčí o jeho přepadu důchodkyně a jejího syna v obci Havraň. R.

     

Napsat komentář