Kdepak nám skončí bývalá tajemnice?

boudovaMostecký magistrát hledá nového tajemníka. Jaroslava Boudová, která tuto funkci zastávala od roku 2011, rezignovala. Zajímavé je, že si tento krok schovávala až po komunálních volbách, které vyhrálo uskupení Severočeši Most, jež následně vytvořilo vládnoucí koalici společně s ANO a KSČM. Do té doby totiž byla ke své židli snad přilepená. Bývalé vedení města se ji po skandálu se studiem MBA za peníze radnice (z čehož se zpovídá též exprimátor Vlastimil Vozka, zvolený za Severočechy Most do zastupitelstva i rady) snažilo marně odvolat, proti byl dokonce i krajský úřad jakožto nadřízený orgán. Teď tedy flek nejvyšší mostecké úřednice opouští sama, ovšem proslýchá se, že jde o „vyhazov“ na vyšší post, prý právě na kraj. Kdo povede mostecký magistrát, se tak dozvíme až v příštím roce, kdy bude na místo tajemníka vyhlášeno výběrové řízení. Schválně, bude pro někoho připravené předem?

 
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

19 komentářů

 1. Doctor

  29.12.2014 - - Odpovědět

  Bude to „vyhazov“ směrem nahoru, konkrétně na Krajskou zdravotní. A dobře jí tak!

   
  • Evita

   29.12.2014 - - Odpovědět

   A dobře komu? Boudové nebo Té Krajské Zdravotní?

    
   • Doctor

    29.12.2014 - - Odpovědět

    Samozřejmě Krajské zdravotní. To je trest za ty předražené přístroje a zmanipulované zakázky. Zakomplexovaná paní Napoleónová už jim tam zvedne mandle! Úředníci na kraji vůbec netuší, jakou si nasazují veš do kožichu.

     
 2. Evita

  29.12.2014 - - Odpovědět

  Tak to teď možná paní Boudové přibude ještě titul MUDr. Určitě ho bude na Krajské zdravotní nutně potřebovat, stejně jako nutně potřebovala na mostecké radnici za městské peníze titul MBA.

   
 3. Bob

  30.12.2014 - - Odpovědět

  Rozkrádejte peníze daňových poplatníků, buďte drzí, mějte za kamarády pány Zelenku a Schwarze a kariérní postup máte zaručený. Tajemnice Boudová je toho zářným příkladem. Možná, že teď lituje, že si z městské kasy nenahrabala víc. I když, kdo ví?….

   
  • Doctor

   30.12.2014 - - Odpovědět

   Kariérní postup? Krajská zdravotní je odkladiště pro neůspěšné nebo vykopnuté politiky a uředníky. Mostecká tajemnice je jen další exponát do tohoto panoptika. Do kolika zadků asi musel sChwarz vlézt aby pro ní to místo dostal?

    
 4. Jkkol - Nesmělá poznámka

  30.12.2014 - - Odpovědět

  Hezký den,

  Chtěl bych vám sdělit svůj názor na úroveň tohoto diskuzního serveru. Myslím si, že váš nápad uvést v život takový server byl vynikající. Od začátku října pravidelně sleduji vaše úvodní články a diskuzní příspěvky. Všechno je takové bez koření, bez zaujatosti, bez náboje,…. Proč to vůbec děláte? Co chcete touto diskuzí dosáhnout, jaký máte cíl, co chcete vyprovokovat?

  Myslím si, že to vše děláte bez zápalu a to proto, že vůbec nerozumíte problematice. Jste vůbec z Mostecka? V úvodních článcích se vůbec nedotýkáte podstaty, i když témata mohou být zajímavá. Myslím si, že o novinářské práci asi nic nevíte. Naučíte se to někdy?

  Domnívám se, že jste jenom rozmnožili média na Mostecku, která nic neřeší, nejdou k jádru věci. Deník Mostecka jenom povrchně popisuje nějakou informaci, slečna Bla bla vůbec nedělá novinařinu, o této práci asi nic neví. Pan Vokurka hledá jenom senzaci a zatím nic investigativního neukázal ačkoliv mohl. A Homér? Škoda slov. Své zlaté časy má již za sebou, v podstatě již několik let nic světoborného neukázal. A e-mostecko? No uvidíme, zatím jenom opisují z jiných médií.

  Mně se zdá, a přátele mi to potvrzují, že novináři na Mostecku mají strach do něčeho šlápnout, něčeho se ostřeji dotknout. Nechce se mi věřit, že někdo je zastrašuje a oni si to nechají líbit. Anebo snad je již někdo „koupil“? Jak je to s vámi? Taktéž máte strach z pana Zelenky?

  Informace v tomto článku jsou zajímavé, ale co s tím? Víte, kdo je předsedou představenstva Krajské zdravotní? Kde je nějaká spekulace, kde jsou nějaká fakta? Které osoby, které souvisí s paní Boudovou, sedí v radě města Mostu?

  Myslím si, že by jste tento diskusní server měli zabalit, pokud nezměníte styl své práce. Domnívám se, že i pravidla diskuzí jsou zbytečně tvrdá. Proč neumožňujete i uveřejňování blogu?
  Atd.

  Přeji vám radost z vaší práce.

   
 5. Lukáš Kusý

  31.12.2014 - - Odpovědět

  Novináři na Mostecku nemaji strach, jen se jim nechce pálit si prsty pro nic za nic. Laskaví čtenáři, potažmo také voliči,jsou totiž stádo ovcí, kterým není radno předhazovat perly. Stejně budou volit blby hlava nehlava. A tajemnici fandím, alespoň z toho vytřískala, co se dalo. Šikovná žena.

   
  • Jkkol

   31.12.2014 - - Odpovědět

   To je ale překvapení. Teď jste odpověděl jako diskutér, anebo jako novinář? Novinář asi ne, těch je na Mostecku málo, snad dva. Tipují Vás spíš na slečnu Bla bla . Jenom ona dokáže něco tak chytrého napsat. Uvedla jste: „… nemají strach, jen se jim nechce pálit si prsty pro nic za nic“. Nejedná se o protimluv? Nemají strach – nechce se jim pálit prsty! Teda mají strach, že? Z koho? Vždyť je zaručená svoboda slova! Když novinář nenapíše pravdu, podstatu problému, tak jak se může ovčan orientovat? To je ale arogance – novinář pozná „perlu“, ale přeci to nebude „předhazovat“…komu? Tak toto je ta poklesla žurnalistika! Proč tu práci děláte? Je to jenom prostředek pro získání obživy? Madam, raději jděte pracovat někam k výrobnímu pásu, tam nemusíte moc používat svůj mozeček.

    
   • Lukáš Kusý

    2.1.2015 - - Odpovědět

    Ale proboha, poslední spravedlivý promluvil. Co to melete? Jestli jste si nevšiml nebo nevšimla, tak se novináři před volbami celkem snažili, tedy já si toho alespoň navzdory svému malému mozečku všiml, jenže to nemělo na voliče žádný dopad. Novináři na Mostecku musí psát, co se jim zaplatí, ať už se o jejich blaho přičiňuje kdokoliv. Jestli si myslíte něco jiného, nemáte to v hlavě srovnané. A to, že se i tak pokusili voličům nastínit, o co spravedlivým a čestným kandidátům jde, jim připisuju k dobru, i když musím uznat, že dobrého novináře aby pohledal. Ale v jednom s vámi souhlasím, tento web by to měl zabalit. A posílat někoho k výrobnímu pásu, protože podle několika slov ohodnotíte kapacitu jeho mozečku, považuji za přízemní a vlastně hodné diskuze na tomto webu. Vaše práce je jistě velmi zajímavá (podotýkám, že nepatřím k těm dvěma zmíněným novinářům na Mostecku, ale živím se coby zaměstnanec státní instituce), takže vám v ní přeji zdar.

     
  • Evita

   2.1.2015 - - Odpovědět

   Jak můžete fandit člověku, který týrá své podřízené, šikanuje je a který se nestydí zaplatit si z městských peněz titul. Máte sice pravdu, že z toho pro sebe vytřískala maximum, ale to jen díky tomu, že se spřáhla se Zelenkou a se Schwarzem. Snad ale tahle „dáma“ jednou spadne na hubu a pořadně si jí za svoje chování nabije.

    
 6. JaBo

  31.12.2014 - - Odpovědět

  Snad bude mít tentokrát vedení města šťastnou ruku a zaměstnanci magistrátu se pro změnu nebudou tajemníka bát, ale budou si ho vážit.

   
 7. Jedubaba

  2.1.2015 - - Odpovědět

  Všichni novináři jsou sebranka, všichni jsou na něčem nebo na někom závislí a podle toho to vypadá ve všech novinách, nejen v těch mosteckých. Všechna média jsou ovlivněná a hlavně ovlivnitelná. Mostecký noviny (všechny) lezou do zadku kdekomu Zelenkou počínaje a velkými podniky konče. Proč žádné místní noviny nenapíšou pravdu o chemičce? Polští vladtníci vypouští škodliviny ostošest, protože jim to pod nosem nesmrdí. Zřejmě ani novinářům, protože si je Poláci asi dobře platí, aby se o nich nepsalo.

   
 8. Jkkol - For: Lukáš Kusý 2.1.2015 - 11:03

  4.1.2015 - - Odpovědět

  Nechtěl jsem se Vás dotknout. Omlouvám se, nechtěl jsem Vás urazit. Byl jsem vyveden z Vašeho protimluvu. Nechci podceňovat žádné, tedy ani Vaše, povolání, neboť každá práce je hodně důležitá a většinou i potřebná. Chápu ,že asi neni jednoduché pro novináře napsat plnou pravdu. Jsem přesvědčen, že novináři mají strach z některých politiků anebo spíš šíbrú, kteří se do politiky pletou především a jenom z důvodu osobního prospěchu.
  Na celém skandálu studia MBA paní Boudové a exprimátora Vozky mi vadí především to, že včas, ještě předtím než se to vše stalo věci veřejnou, neudělali nápravu. Proč sami od sebe neuhradili způsobenou škodu? Proč to nechali dojit tak daleko? Moc je zaslepila a mysleli si, že jsou nedotknutelní. Jsem zvědavý, zda celá kauza se z hlediska trestně právního nezahraje do autu. Pro mne je nepochopitelné, že zodpovědné osoby, úředníci, nepřišli na to a nečinili okamžitě optření. Jak to, ze nikomu neschazelo 360 000 Kč? Co dělala vnitřní kontrola? Co dělal auditor? To, že selhali exprimátor spolu s extajemnicí je smutné, ale to, že selhal celý systém, je velmi vážné. A na toto by se měli ptát novináři.

   
 9. Daniel K. - Komunistická šlechta

  4.1.2015 - - Odpovědět

  Někde jsem četl, jak paní Dernerová bojovně vystupovala proti klientelismu a ejhle, bývalé tajemnici Boudové se zajišťuje teplé místečko na Krajské zdravotní, kde předsedou představenstva je shodou okolností Novák, který je členem rady města Mostu za KSČM. Zřejmě do teď někoho hledali a kupodivu objevili určitě kvalitní sílu paní Boudovou, která momentálně je volná. Pochopitelně, že ani Zelenka, ani Schwarz ji na městě nepotřebovali neboť dobře vědí, že to byla ona, která způsobila průših se studiem MBA. Proto ji vlastně přesvědčili k odchodu z magistrátu a za to ji slíbili právě to místo na Krajské zdravotní. Takže paní Dernerová, takto vypadá Váš boj v praxi s klientelismem ve Vaši straně Severočeši. Snad někteří noví poslanci, kteří jsou v Radě města, budou lepší než nějaký Zelenka, anebo Vozka, či sběrač placených funkci a představitel komunistické šlechty Novák.

   
 10. Josef K. - Prasata nenažraní

  4.1.2015 - - Odpovědět

  K čemu tolik slov? Mostecká Nagyová spolu s panem čistým Vozkou se rozhodli naprosto vědomě studovat zadara s cílem získat zcela nepotřebný titul MBA za 2×180 tis. Kč. Nevěřím, že se to zahraje do autu. A to, že paní Nagyovou-Boudovou uklidili na teplé místečko je jenom usvědčuje. Jsou to všichni lotři a prasata nenažraní. Ti se vždy vzájemně podrží.

   
  • Eva - Nedošlo k žádné škodě

   5.1.2015 - - Odpovědět

   Dle mého názoru se všechno přehání. Myslím si, že nedošlo k žádné škodě a primátor i tajemnice nic špatného neudělali. Jejich studium bylo určitě legální. Jenom lidská závist a zloba rozehrála tuto špinavou hru. Lidem často vadí úspěšní lidé.

    
   • Vlastimil - Co to melete?

    5.1.2015 - - Odpovědět

    Co to melete? Podívejte se na link (byl již dříve uveřejněn na tomto serveru): https://drive.google.com/file/d/0B7SgEOWzcZA_YURsUFh6RjZCYXE0aTNxVUpMVDRPMWFmSl93/view?usp=sharing
    Co k tomu dodat? Magistrát nikdy nikomu neproplatil tzv. školné. Když někomu ze zaměstnanců byl dán souhlas ke studiu, vždy šlo o to, že studium bylo potřebné pro magistrát. V takovém případě v souladu s právními normami se poskytlo studijní volno (placené) na přednášky a zkoušky. Zaměstnancům studium bylo vždy schváleno. Na magistrátu byla vždy zpracována patřičná dokumentace. Vozkovi ani Boudové nikdo jejich studium neschválil. A o tomto vše je. Vozka a Boudová jsou podvodníci a zloději.

     

Napsat komentář